Dergimizin sayılarını yayınladığımız issuu.com sitesi Türkiye'de yasaklandı. Bir telif uğruna bütün bir hizmetin engellenmesini kınıyoruz. Bizi okumak için VPN'lerinizi açmayı unutmayın.

Boo! İkinci Dönem Üçüncü Sayı

Bu sayıyı şimdi okumak için tıkla!

İkinci dönemin üçüncü sayısı yayına girdi! A4 ebadında, kültür-sanat içeriğiyle dolu 64 adet sayfa ile ikinci dönemimizin üçüncü sayısını isterseniz hemen internet tarayıcınız üzerinden okuyabilir, Patreon üzerinden aboneyseniz PDF biçiminde arşivleyebilir, bilgisayardan okuyacağınız şeylerin sürekli çıktısını alıyorsanız toner/kartuş dostu yazdırılabilir sade sürümümüzü indirebilirsiniz. Bu arada, üçüncü sayıdan öne çıkan başlıklar şunlar:

Contemporary Istanbul
Contemporary Istanbul 2011’i gezen herkes farklı izlenimler edindi, herkesin “ah bunu alabilseydim” dediği bir şey vardı ki, kimi aldı da. Söylenen onca şeyin ardından aklımızdaysa bir sürü rakam ve açılıştaki şarapların tadı kalacak.

İstanbul Animasyon Festivali
Dünyanın pek çok yerinden, farklı tarzlara sahip bir dolu animasyonun izleyicileriyle buluştuğu 7. İstanbul Animasyon Festivali, pek çok seyircinin yüzünde hafif bir gülümseme bırakarak sona erdi.

DC Comics Yeni #52
Çizgi roman severlerin yıllardır okuduğu DC çizgi romanları, “DC Comics New 52” adında yeni bir şekil alıyor, Batman, Superman gibi sevdiğimiz seriler yeniden başlıyor. Onca yıldır çizgi roman olayına girmek isteyip giremediyseniz, şimdi tam vakti!

Dilan Bozyel (portfolyo)
Bir dönem Boo!’ya da röportajlarıyla katkıda bulunan ve o yıllardan bugüne fotoğrafçılıkta alıp başını yürüyen Dilan Bozyel, favori fotoğraflarıyla beraber konuğumuz oldu.

Athena (mitoloji)
Zekâ, savaş, bilgelik, strateji, sanat ve el işlerinin tanrıçası Athena’nın hikayesi var bu ay.

Birhan Keskin
Şiirin gizli tanrıçası Birhan Keskin var bu ay.

James
80’lerde Manchester’dan çıkan ve yavaş yavaş ünü dünyaya yayılan James, mütevazi tavırları, gösterişten uzak yapısı ile her zaman bir adım arkada durdu. Fakat elbette bu, grubun müziğini daha az ilgi çekici yapmıyor. Henüz hala tanışmadıysanız, ya da pek iyi tanımadığınızı düşünüyorsanız, James kesinlikle kaçırılmaması gereken bir grup.

Manchester Ruhu
Bilindiği üzere Manchesterlı grup James, geçtiğimiz Ekim’de ülkemize geldi. Hazır James gelmiş ve yan tarafta görülmüşken Manchester ruhunu yansıtan 5 parçayı ele almaya ne dersiniz?

Camel – Camel
Üç yakın arkadaşın kendi maceralarını yaşamaya karar vermesiyle başlayan yolculuk, aralarına bir kişinin katılması ile son haline kavuştu. Camel 1970’lerden günümüze kadar gelen aktif müzik hayatları ile dinleyicilerine ve pek çok gruba ilham verdi. Çıkış albümleri ise çıtayı başlamadan çok yükseklere koyduklarını gösteriyor.

Kynodontas
Yunan Yönetmen Giorgios Lanthimos’un 2009 yapımı, bol ödüllü filmi Kynodontas, sıra dışı ve rahatsız edici karakteriyle ön plana çıkan bir film. Ancak bu rahatsız edicilik öyle bir biçimde sunuluyor ki insan aynı zamanda hayranlıkla yerine çivilenmeden de edemiyor.

Alexander Trocchi’nin Genç Adem’i
“İskoçya’nın Albert Camus’sü”… Bu son derece iddialı nitelemeyle tanınıyor Alexander Trocchi. Genç Âdem’i okuyunca da neden böyle olduğunu net bir şekilde anlıyor okur.

Skyrim
Bethesda’nın rol yapma oyunlarında (RYO) çıtayı yükseltmesine alıştık fakat kimse bu kadar olacağını beklemiyordu, bizden önce gelenler bizi uyarmıştı, belki biz ciddiye almadık… Karşınızda bütün görkemiyle, Elder Scrolls 5: Skyrim.

Dahası var!
Lawrence Block ile kitaplığı ve okuma alışkanlığı üzerine… BÜ Yapı Kulübü ile söyleşmece… Say Anything filminin efsane sahnesi, Hulusi Kentmen, Yakari, Hulahop, Fast Break, önümüzdeki ay gerçekleşecek etkinliklerden haberler, mekanlar, kurabiyeler, TV dizileri, yeni albümler, vizyon filmleri, kitaplar, oyunlar… Hala bitmedi, açın gerisini okuyun işte!

Internet üzerinden. Ücretsiz. 2006’dan bugüne aralıklarla, dönemler halinde çıktık. Yaratıcı ve kültürel ortamlardan etkinlikleri, sanatçıları, eserleri anlatan yazılar yazıyoruz. Yeni sayı çıkarmaya yakında devam edeceğiz. Buyrun!

Daha Fazla İçerik
Canan Ergüder