Dergimizin sayılarını yayınladığımız issuu.com sitesi Türkiye'de yasaklandı. Bir telif uğruna bütün bir hizmetin engellenmesini kınıyoruz. Bizi okumak için VPN'lerinizi açmayı unutmayın.

Boo! Üçüncü Dönem Üçüncü Sayı

Canan Ergüder ve Yekta Kopan bu sayıda!

Canan Ergüder kapaklı Boo! | Yekta Kopan kapaklı Boo!

Boo! tarihinde ilk defa çift kapaklı dergiyi üçüncü dönemin bu üçüncü sayısında paylaşıyoruz. Bir nüshanın kapağında Canan Ergüder varken, diğer nüshanın kapağında ise Yekta Kopan var. Bu sayının içeriği de Boo!’nun en yoğun sayılarından oldu. Sabredebilenleri önce aşağıdaki başlıkları okumaya davet ediyoruz:

Yekta Kopan (özel röportaj)
Yeni kitabı Aile Çay Bahçesi’nden yazarlık deneyimlerine, toplum üzerine düşüncelerinden kendi yansımalarına geniş bir yelpazede açılan renkli sohbetiyle Yekta Kopan Boo!’ya konuk oldu.

Canan Ergüder (özel röportaj)
Binbir Gece’nin Eda’sı, Behzat Ç.’nin güzel ve güçlü Savcı Esra’sı, Nehir’in delidolu aldatılan kadını Canan Ergüder şimdi de Boo! sayfalarında…

NAR Photos (özel röportaj)
Serra Akcan, Eren Aytuğ, Mehmet Kaçmaz ve Tolga Sezgin ile bir Taksim akşamında, NAR çatısı altında buluştuk ve ajansı temsilen kendileri ile konuştuk.

Ahmet Coka (özel röportaj)
Görsel tasarımcı Ahmet Coka Bodrum’a başarıyla yerleşirse hepimiz için ilham kaynağı olacak. Müstakbel idolümüzle Bodrum’a kaçmak üzerine konuştuk…

Baran Tokmakoğlu (özel röportaj)
Internet ortamlarında “ithinknothing” ismiyle bilinen Baran Tokmakoğlu ile, alamet-i farikası olan fotoğraf ve video işleri üzerine konuştuk.

Ortaoyuncular
Günümüzde adını sıklıkla Ferhan Şensoy ile duyduğumuz, İstiklal Caddesi üzerindeki Halep Pasajı’nın içinde yer alan Ses 1885 Tiyatrosu’nun; diğer adıyla Ortaoyuncular’ın büyüleyici salonuna buyurun.

Turgut Uyar
Renklerden söz ederken bile gizli bir hüzün varsa işin içinde, o işin altındaki imza başucumuzda duran Büyük Saat’in tıkırtısıdır, Kayayı Delen İncir’dir, Turgut Uyar’dır.

Lou Reed
Kendinden sonra gelen birçok müzisyeni etkileyen, Perfect Day’in sahibi Lou Reed, 71 yaşında aramızdan ayrıldı. New York’un asi dedesini bir de hayranı olmayan birinin ağzından dinleyin istedik.

Sinema ve Mimari
Sanatın 7 dalından ikisi olan sinema ve mimarinin ilişkilerini, birbirlerini etkileme biçimlerini, algılarımıza müdahalelerini örneklerle inceliyoruz.

Otostopçunun Galaksi Rehberi
25 sene önce ortaya çıkan ve o günden beridir de dünyada birçok insanı peşinden sürükleyen “Otostopçunun Galaksi Rehberi” bu ay merceğimizin altında.

Dahası var!
Bel Canto, Julia Margaret Cameron, Müzler, Mr. Hure’ün portfolyosu, güncel oyunlardan izlenimler, tehlikeli oyun adresleri, Ayça Kitapevi, birtakım albümler, kitaplar, filmler… Hepsi ve daha fazlası Boo! dergisinin yeni sayısında.

Internet üzerinden. Ücretsiz. 2006’dan bugüne aralıklarla, dönemler halinde çıktık. Yaratıcı ve kültürel ortamlardan etkinlikleri, sanatçıları, eserleri anlatan yazılar yazıyoruz. Yeni sayı çıkarmaya yakında devam edeceğiz. Buyrun!

Daha Fazla İçerik
This Is Spinal Tap