Dergimizin sayılarını yayınladığımız issuu.com sitesi Türkiye'de yasaklandı. Bir telif uğruna bütün bir hizmetin engellenmesini kınıyoruz. Bizi okumak için VPN'lerinizi açmayı unutmayın.

Boo! Üçüncü Dönem İkinci Sayı

Haluk Çobanoğlu ve Jehan Barbur'a selam!

Bu sayıyı şimdi okumak için tıkla!

Üçüncü döneme geç de olsa kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bu sayıda başlık sayısı az, ama başlıkların dışında okuyacak şey çok! Bu leziz sayıya geçmeden evvel başlıkları merak edenler şöyle buyursun:

Haluk Çobanoğlu (özel röportaj)
Akademiden fotoğrafa, Zonguldak’tan Amerika’ya uzanan fotoğraf yolculuğunda hayata ve fotoğrafa her zaman politik çerçeveden bakan Haluk Çobanoğlu ile 12 Eylül darbesinden günümüze, hayatla, kendisiyle ve fotoğrafla ilgili dokunabildiğimiz konularda konuştuk.

Jehan Barbur (özel röportaj)
Müzisyen kimliğiyle tanınan Jehan Barbur bugünlerde yazılarının derlendiği ilk kitabı Çatıdaki Çimenler’i çıkardı. Denk gelmişken ziyaret edip uzun uzun konuştuk.

Tiyatroda Yeni Sezon (dosya)
Tiyatro toplulukları sezonluk programlarını açıklamaya başladı. 2013-2014 döneminin seçme oyunlarından fotoğraflar, afişler, notlar, olmazsa olmazlar içeren, Boo! okurları için hazırladığımız tiyatro dosyasına buyurun.

Raymond Chandler
Amerikan Polisiyesinde bilinen ilk isim Dashiel Hammett’tır, öncesi İngilizlerin taklidi olarak bilinir çünkü. İkinci isim ise, her daim Hammett’i anan Raymond Chandler.

Genişleyen Şehirlerin Sosyolojik Problemleri
Hızlıca büyüyen nüfus ve şehirlilerin sayısının artması şüphesiz ki yeni konut ihtiyacını canlı tutuyor. Bu yoğun talebin şehirlerin uzak bölümlerinde, küçük şehircikler ile arza dönüşmüş haliyle son yıllarda sıkça karşılıyoruz. Hal böyle olunca şehirlerin yaşayan atmosferini canlı tutacak konseptler geliştirme işi son 20 yıldır hayalden öteye ne yazık ki gidemiyor.

The Feelies
Tanımlanması zor bir tür icra eden The Feelies, müzik dünyasının Locus Solus’u olmaya devam ediyor. 80’li yılların aort damarı ve türünün tek temsilcisi The Feelies bu ay bizlerle.

Anka Kuşu
Dünya yıkılır, yeniden kurulur. Yıkılır, yeniden kurulur. Yıkılır, yeniden… Anka Kuşu hep oradadır, dünya var olmaya başlamadan önce ve dünya yok olduğunda. Çünkü sonsuz yaşamdır Anka, yeniden doğuş.

Dahası var!
Yeni keşif müzik grubu Balina, Kıvılcım Güngörün’ün portfolyosu, Şahin Kaygun sergisi, Sahaf Festivali, ayakkabı tasarımcısı Sezgi Beşli, haritalı web siteleri, Ada Kahvaltı, birtakım albümler, kitaplar, filmler… Hepsi ve daha fazlası Boo! dergisinin yeni sayısında.

Internet üzerinden. Ücretsiz. 2006’dan bugüne aralıklarla, dönemler halinde çıktık. Yaratıcı ve kültürel ortamlardan etkinlikleri, sanatçıları, eserleri anlatan yazılar yazıyoruz. Yeni sayı çıkarmaya yakında devam edeceğiz. Buyrun!

Daha Fazla İçerik
Anka kuşu