Dergiden

Üçüncü Dönem Geliyor!

,

Ekibi yeniden topladık, üçüncü dönem için 15 Eylül’e gün sayıyoruz.

Bir yıldır verdiğimiz ara bizi yine kendi yayınımızı çıkarma konusunda acıktırdı, yaz boyunca bu açlığı en bir ziyafetlisinden gidermenin hesabını yaptık durduk. İlkbaharın sonlarından planı programı yaptık, sonra yaz başında ortalığa hakim olan hava bizim de planları dağıttı, sonra o hava üzerine bir özel sayı yapalım dedik, acele ettik, vazgeçtik, en son kendimizi toparlayıp gözümüzü 15 Eylül’e diktik. Bu esnada yeni sitemizi hazırladık, yazılacak konuları belirledik, hatta yazıların çoğunu topladık bile.

Üçüncü dönemle beraber dergide hangi yeniliklerle karşılaşacağınızı çıtlatalım:
-Artık ikinci ve üçüncü dönem sayılarını iPhone ve iPad’den okuyabilirsiniz. Android ve Windows Phone yüklü cihazlarda ise işler karışık.
Arşiv Arama sayfamızda aradığınız konu eğer ikinci ya da üçüncü dönemimizdeyse, üzerine tıklayınca doğrudan yazıyı açıp okuyabilirsiniz.
-Yeni sayıyla birlikte mizanpajımız biraz değişecek.
-Yeni sayıyla birlikte içerik yapımız da biraz değişecek, artık dergi yazıların tipine göre üçe ayrılmıyor. Yazıları bir bütün halinde sıralıyor.
-Eğer para kazanabilirsek dergiyi basmayı düşünüyoruz. Basılı dergiler maliyetine satılırken, internetten ücretsiz yayın ise devam edecek.
-Artık yazdırılabilir sürüm yok (devasa bir talep gelirse geri döner ama). Onun yerine dergiye sığmayan röportajların kalan kısımlarını bu sitede yayınlayacağız.
-Derginin kapağı artık her ay farklı bir disiplinden içeriği temsil edecek. Bir ay bir müzisyen, bir ay bir oyuncu, bir ay bir yazarın portresi, ya da konuğumuz olan fotoğrafçının çektiği bir fotoğraf, veya içeride değindiğimiz bir ressamın tablosu… Kapağın içerikle alakası artıyor!
-Bir aksilik olmazsa birtakım objelerle karşınıza çıkabiliriz. En sık ziyaret ettiğiniz kitapçınızda kasanın yanında Boo! logolu bir kitap ayracı görseniz fena mı olurdu?
-Bu siteyi de takipte olun, çünkü en az derginin kendisi kadar hoş tutacağız içini.

Neyse, ne demiştik? 15 Eylül. Son sayıdan tam 1 yıl sonra. Hayırlısı be gülüm!

Ne düşünmektesin?

* E-posta adresi hiçbir şekilde yayınlanmayacak ya da paylaşılmayacaktır.